Love and Lust
Voel je voor even een verliefde puber
Esther Kouwenhoven & Mark Toxopeus (NL)
In Love and Lust ga je mee op een reis door aria’s en liederen in verschillende talen, maar met de taal van liefde en lust als lingua franca. Liefde en lust zijn twee aspecten van het leven waar iedereen mee te maken krijgt, maar die niet altijd even makkelijk zijn. Het programma start met de dromerige aria ‘Depuis le jour’ van Charpentier waarin het hoofdpersonage van de opera, Louise, haar liefde voor Julien bezingt en hoe gelukkig ze is sinds de dag dat ze zich aan hem heeft gegeven. Mentaal én fysiek. Vervolgens hoor je ‘Trois Chansons de Bilitis’, een bundel erotische prozagedichten van de Franse schrijver Pierre Louÿs, op muziek gezet door Claude Debussy.
Na het Franse gedeelte, gaan we over op het Italiaans met de verleidelijke aria ‘Deh vieni non tardar’ uit Le Nozze di Figaro van Mozart. Hierin probeert Susanna, verkleed als de gravin, de graaf te verleiden en zo Figaro jaloers te maken. We vervolgen met ‘Quando m’en vo’ uit La Bohème van Puccini. Een aria waarin Musetta zelfverzekerd zingt over het feit dat als zij over straat loopt, iedereen haar van top tot teen bekijkt. Lukt het haar om indruk te maken op haar ex Marcello?
We eindigen met een Duits blokje waarin de ‘Sieben frühe Lieder’ van Berg ten gehore gebracht zal worden. Er komen veel Duits-Romantische elementen aan bod: de magie van het donkere bos, het onheilspellend ruisen van de bossen en de stem van de nacht als de stem van de liefde. Als afsluiter de aria ‘Meine Lippen sie küssen so heiβ’ van Franz Léhar. Een echte uitsmijter vol passie en expressie van liefde en lust. Giuditta bezingt de intense gevoelens en sensaties, waaronder ook de fysieke aantrekkingskracht, die ze ervaart als een speciaal iemand in de buurt is.