Kapsalon de musical
Als we geen joy meer maken, zijn we verloren
Dionne Verwey / Black Silk, i.s.m. Theater Rotterdam, Rose Stories, Musical Makers (NL)
“Als we geen joy meer maken, dan zijn we verloren”, aldus Dionne Verwey. Want Black Joy is meer dan een gevoel; het is een politieke beweging waarin vrijheid, rust en vreugde centraal staan, een antwoord op de pijn van de zwarte gemeenschap. Black Joy gaat niet alleen over het vieren van vreugde, maar ook over het vinden van kracht in een geschiedenis van strijd en overleven.
In een Afro-Rotterdamse kapsalon onderzoekt Verwey hoe Black Joy gevangen en gevierd kan worden in een musical. In deze salon ontvouwt zich een ritmisch verhaal over een vrouw die de kapsalon erft, deze wil verkopen, maar dan oog in oog komt te staan met een gemeenschap die elkaar juist daar vindt. Kapsalon, de musical belooft een combinatie van doorleefde pijn, euphoric joy en resilience: de basis voor een onvergetelijke ervaring van community en collectieve kracht.
De zwarte gemeenschap staat centraal in deze presentatie – als inspiratie, voorbeeld en als krachtig middel om te laten zien wat samenzijn, cultural heritage en intergenerationele wijsheid werkelijk betekenen. Door de geschiedenis heen heeft de gemeenschap onvoorstelbare beproevingen doorstaan en moeten strijden om hun menselijkheid te behouden. Door alle generaties heen vond men kracht in samenzijn: samen zingen, muziek maken en het blijven delen van verhalen over veerkracht en overleving.
Het verhaal draait om de erfenis van kolonialisme en migratie – over hoe je perceptie shift zodra je je bewust wordt van deze erfenis. Het gaat ook over de grote kwesties die de gemeenschap als geheel raken, ten opzichte van de rol die een individu speelt als onderdeel van een krachtige community met diepe wortels en wonden.
Work in Progress
Een Work in Progress is een voorstelling in de maak. Een voorstelling die nog niet af is, maar die de makers wel graag willen delen met publiek. Als bezoeker krijg je een kijkje in de repetitieruimte en help je artiesten op weg naar een volwaardige voorstelling, die in een volgende editie van O. in première gaat.