Program Tickets

30.04.2026

Containerbegrip | O. × Fenix

https://o-festival.nl/updates/containerbegrip-o-x-fenix/

In de intieme performance Containerbegrip onderzoeken Emre Varlik en Simone van der Steen hoe je je thuis kan voelen tussen twee culturen in.

Begin jaren zeventig verliet een jonge man zijn dorp in Turkije om te werken in de Rotterdamse haven. Hij woonde in een containerwoning vol stapelbedden, ver van zijn familie. Zijn enige verbinding met thuis waren de cassettebandjes die hij insprak voor zijn kinderen en muziek uit zijn vaderland, die hem herinnerde aan de bergen. 

Dit is het verhaal van de grootvader van muziektheatermaker Emre Varlik en vormt het hart van Containerbegrip. Maar het gaat over veel meer dan één familie. Hoe werkt zo’n geschiedenis door in de generaties die volgen? Waar voel je je thuis als je tussen twee culturen opgroeit?

O. en Fenix, het Rotterdamse migratiemuseum, werken samen om deze vragen een plek te geven. In een zeecontainer aan de kade van Katendrecht. Een plek die zelf ook een verhaal draagt.

Na afloop nodigen we je uit: welke plek heb jij ooit achtergelaten? Spreek het in, op een cassettebandje, en word onderdeel van een groeiend archief van stemmen over thuis en identiteit.


Fenix,  27 t/m 31 mei 

Meest recente berichten

Altijd up to date

Meld je aan voor de O. nieuwsbrief

Locatie

O. gebruikt haar stad als podium en decor. Veel voorstellingen zijn op onalledaagse en onontdekte locaties in de stad: pleinen, woonkamers, kerken, een oude wasserij, winkel, bovenop de Bijenkorf en zelfs een fitnesscentrum.